fbpx

FORGOT YOUR DETAILS?

From simracing to reality

Krystian Korzeniowski i Kamil Franczak. Więcej wkrótce.

KRYSTIAN KORZENIOWSKI

Urodzony w Bielsku-Białej zawodnik, który sportową rywalizację ma we krwi. Od najmłodszych lat zakochany w motoryzacji. Jego ambicja sprawia, że dąży do perfekcji we wszystkim, co robi – cecha ta wyjątkowo przypadła do gustu sędziom na Race Camp w Silverstone, gdzie miał miejsce finał Nissan GT Academy w 2012 roku. To również tam potwierdzono, że przygotowanie psychomotoryczne Krystiana jest na poziomie kierowców Formuły 1. Dzięki swojemu uporowi rok później dołączył do grona kierowców Volkswagen Castrol Cup. Tym samym znalazł się wśród kierowców z całej Europy. W swoim debiutanckim sezonie już w drugiej rundzie stanął na podium, a w 3-ciej wygrał wyścig na torze w Brnie. Był jednym z pięciu kierowców, którzy zdobywali punkty w każdej z eliminacji. Na podstawie jego kariery w pucharze, Wojciech Majewski nakręcił film dokumentalny „z virtuala do reala”

W 2014 roku chcąc być jeszcze bliżej toru i wyścigów, zaangażował się w pomoc innym kierowcom wyścigowym. Pod jego skrzydła trafił polsko-angielski zespół wyścigowy, startujący w wyścigach długodystansowych w samochodzie Ginetta GT55 GT4. Nieustanna chęć kręcenia kierownicą sprawiła, że od 2014 roku przejechał tysiące kilometrów supersamochodami w firmie autoprezent – w której jest głównym instruktorem aż po dzień dzisiejszy. Z jego pomocy korzystają członkowie Porsche Club Poland. Jego naturalna ciekawość do motorsportu nie pozwoliła mu na stałe odejście od rywalizacji, dlatego w 2017r. zasiadł w rajdówce w roli pilota. Jego zaangażowanie i doświadczenie sprawiło, że kierowca w bardzo szybkim tempie zaczął poprawiać swoją jazdę i rezultaty. Związany z TRITON Racing od początku jego istnienia.

 • 2019 – 2 miejsce w Rajd Ziemi Głubczyckiej w klasie RO2
 • 2018 – 2 miejsce w klasyfikacji końcowej Tarmac Master
 • 2018 – 3 miejsce w Rajd Ziemi Bocheńskiej w klasie RO2
 • 2017 – 2 miejsce w klasyfikacji końcowej RSMŚL w klasie RO1
 • 2017 – 2 miejsce, Rajd Barbórka – Kryterium Karowa
 • 2017 – 2 miejsce, Rajd Wisły w klasie RO1
 • 2017 – 1 miejsce, Rajd Ziemi Bocheńskiej w klasie RO1
 • 2014 – 4 miejsce Most, Volkswagen Castrol Cup
 • 2014 – 4 miejsce Poznań, Volkswagen Castrol Cup
 • 2013 – 1 miejsce Brno, Volkswagen Castrol Cup
 • 2013 - 3 miejsce Slovakiaring, Volkswagen Castrol Cup
 • 2012 - Finalista Nissan GT Academy
 • 2011 - Finalista Gran Turismo organizaowanego przez Top Gear Polska

KAMIL FRANCZAK

Motto: Never stop chasing your dreams
Data urodzenia: 18 maja 1990
Ulubiony tor: Laguna Seca
Ulubiony samochód: Mazda MX-5
Hobby: Simracing, Real Racing
Zawód: Instruktor Pilot w Siłach Powietrznych RP

Pasja do motorsportu rozpoczęła jego kontakt z simracingiem już w 2004r. na platformie Live For Speed. Po około 2 latach samodoskonalenia studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych na kierunku pilot samolotu odrzutowego spowodowały kilkuletnią przerwę od wirtualnego ścigania. Końcówka studiów pozwoliła wrócić do rywalizacji w styczniu 2013 r. i po zaledwie 2 tygodniach okazała się początkiem kariery prawdziwego kierowcy wyścigowego, za sprawą zwyciężenia w zawodach na platformie Simraceway, w których nagrodą była wycieczka do Kalifornii, USA na szkolenie z jazdy sportowej na torze Sonoma Raceway.

Po szybkim zwycięstwie zdecydował zająć się simracingiem na poważnie, stawiając sobie jednocześnie za cel wzięcie udziału w realnym wyścigu jako awans z poziomu symulacji. Po wielu mniejszych zwycięstwach w różnych wirtualnych zawodach międzynarodowych, w 2014 r. Kamil wziął udział w Playstation NISMO GT Academy i po dominacji w eliminacjach krajowych awansował do ścisłego finału ogólnoświatowego podczas Race Camp na torze Silverstone w Anglii. Eliminację zakończył bezpośrednio przed wyścigiem z powodów niezależnych, co jeszcze bardziej zmotywowało go do dalszej pogoni za swoim celem.

W 2016 r. Kamil wziął udział w Europejskich eliminacjach na platformie iRacing.com samochodem Mazda MX-5 Cup. Po zdominowaniu 3-miesięcznego sezonu kwalifikacyjnego dostał się do kolejnego etapu kwalifikacji, tym razem już zasiadając za kierownicą prawdziwych samochodów na torze w Katalonii. Wśród prawdziwych (nie wirtualnych) zwycięzców serii MX-5 z całej Europy zajął 2 miejsce i tym samym zdobył nagrodę w postaci udziału w realnym wyścigu Global MX-5 Cup na torze Mazda Raceway Laguna Seca.

Jak widać droga do osiągnięcia założonego celu była długa, pełna przygotowań i wyrzeczeń. Lecz zakończyła się sukcesem i to takim, którego Kamil nie spodziewał się. Marząc o wzięciu udziału w prawdziwym wyścigu nie zdawał sobie sprawy, że będzie to jeden z najbardziej prestiżowych torów na świecie, w jednej z najbardziej konkurencyjnych serii wyścigowych w USA. Kamil od zawsze chciał robić w sowim życiu dwie rzeczy – latać lub ścigać się. Jak widać robi obie te rzeczy naraz i wcale nie muszą się one wykluczać.

TRITON Racing (2016r.)

Po wielu latach jazdy indywidualnej Kamil dołącza do TRITON Racing i rozpoczyna swoją przygodę w klasie GT3. Zdobywając doświadczenie u boku bardzo szybkich kierowców z zespołu poznaje charakterystykę samochodów GT3 i osiąga wymagany poziom. Efekty pracy w zespole widać bardzo szybko – 2 miejsce w wirtualnym wyścigu iRacing 24 Hours of Spa, a tydzień później zajmuje 2 miejsce w Assetto Corsa Competizione Hotlap Competition i celebracja na prawdziwym podium podczas realnego 24h wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Doświadczenie i umiejętności z simracingu oraz realnego świata Kamil wykorzystuje podczas pracy jako instruktor sportowej jazdy trenując amatorów jak i profesjonalnych kierowców, ścigających się w prestiżowych seriach w Europie.

 • 2018 - 2 miejsce Assetto Corsa Competizione Hotlap Competition w trakcie Total 24 Hours of Spa, Lamborghini Huracan GT3 (AC Competizione)
 • 2018 - 2 miejsce iRacing 24 hours of Spa, Audi R8 LMS (iRacing)
 • 2018 - 2 miejsce Sports Car Open Road America 500 w klasie GT3, Audi R8 LMS (iRacing)
 • 2017/18 - 4 miejsce Sport Car Open GTC class, Ferrari 488 GT3 (iRacing)
 • 2017-18 - Mistrzostwa Świata iRacing Blancpain GT Series (iRacing)
 • 2016 - Dołączenie do TRITON Racing
 • 2016 - 1 miejsce iRacing European MX-5 Cup (iRacing)
 • 2015 - 1 miejsce RaceRoom BMW M235i Racing Competition (RaceRoom)
 • 2014 - Finalista Nissan GT Academy (TOP 7 ścisłego finału na Silverstone) (Gran Turismo)
 • 2013 - 1 miejsce Performance Driving Center competition (Simraceway)
TOP