fbpx

FORGOT YOUR DETAILS?

PATRONAT

ROZWIJAMY POLSKI MOTORSPORT POPRZEZ PRACĘ Z MŁODYMI KIEROWCAMI

Jednym z naszych priorytetów jest wykorzystanie naszej wiedzy
do rozwijania polskiego sportu motorowego.

Dzięki TRITON Racing Academy wykorzystujemy zdobyte przez nas umiejętności do treningu z młodymi talentami z naszego kraju. Poprzez regularną pracę.

Z naszej wiedzy regularnie korzystają już między innymi:

TYMEK KUCHARCZYK

Urodzony 27.02.2006 w Bielsku – Białej, zamieszkały w Łodygowicach. W zawodach kartingowych startuje od 5 roku życia.

W 2012 roku w wieku 6 lat został II wicemistrzem Czech w katgorii Easykart 50.

Następnie w 2013 roku brał udział w pucharze Rotaxa w Polsce oraz na Węgrzech i Austrii. Jednak przełomowym rokiem był 2014 kiedy to rodzice wraz z Tymkiem postanowili startować we Włoszech. W pierwszym roku startów na półwyspie apenińskim Tymek wywalczył tytuł wicemistrza Włoch w kategorii Baby Academy. Sukces ten spowodował, że bardzo dobry zespół wyścigowy RB Racing zaproponował wspólne starty w 2015 roku w najsilniejszych, międzynarodowo obsadzonych zawodach WSK.

Po zebraniu niezbędnego doświadczenia i kilku dobrych wynikach w 2015 roku, owoc tej ciężkiej pracy Tymek zebrał w lutym 2016 roku. Stanął bowiem na podium w najsilniejszych zawodach w swojej kategorii na świecie – WSK Champions Cup na torze we włoskiej Adrii, zdobywając zdecydowanie największy puchar w swojej karierze oraz zostawiając w pokonanym polu ponad 70 zawodników z całego świata. Od tej pory stawał na podium serii WSK jeszcze kilkakrotnie oraz jedną rundę wygrał zdobywając w 2018 roku tytuł wice mistrza WSK Super Master series w kategorii Mini 60. W latach 2017 oraz 2018 był kierowcą fabrycznych zespołów kartingowych TB Kart oraz Parolin racing kart.

Od czerwca 2018 roku jak tylko wiek na to pozwolił (skończył bowiem 12 lat) Tymoteusz zmienił kategorię z Mini na Junior. Otworzyło mu to drogę do startów w oficjalnych zawodach międzynarodowych pod auspicjami FIA. Bardzo dobre pierwsze starty w FIA Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata otworzyły kolejne możliwości startów w pełnych cyklach największych imprez kartingowych na świecie (w tym w Miami oraz Las Vegas) w 2019 roku w jednym z najlepszych teamów kartingowych na świecie – Babyrace Driver Academy.

MATEUSZ KAPRZYK

Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku od kartingu.
Od najmłodszych lat zakochany w sportach motorowych.
Już jako kibic Rajdów Polski oraz fan F1 pielęgnował w sobie dojrzewającą chęć rywalizacji w motorsporcie. Uczestnik wielu międzynarodowych serii rozgrywanych na torach w europie. Mateo to nie tylko szybki i odważny zawodnik, ale także bardzo konsekwentny kierowca. Słynie z bezkompromisowej jazdy i świetnego tempa wyścigowego. Podczas występu w wyścigu finałowym ROK CUP International Final 2018 był jednym z kierowców z największą ilością wyprzedzeń.
W sezonie 2017 Mateusz ścigał się w dwóch seriach kartingowych w Polsce i we Włoszech, w efekcie uzyskania bardzo dobrych wyników jako jedyny polak wystąpił w finałach miedzynarodowych rozgrywanych w Portugalii oraz we Włoszech.

W sezonie 2018 ponownie zaprezentował wysoką formę zdobywając tytuł drugiego wicemistrza Polski w klasie OK oraz 6 miejsce w Mistrzostwach Włoch. Ponadto w Finale światowym serii Rok Cup w wyścigu finałowym rozegranym we włoskim Lonato znanym wszystkim kierowcom F1, startując z 16 pozycji w efekcie fenomenalnej jazdy wywalczył 6 miejsce w stawce 72 szybkich kierowców z całego świata. W sezonie 2019 zasiadł za kierownicą PORSCHE CAYMAN GT4 przygotowanego i obsługiwanego prze znany zespół wyścigowy LECHNER RACING biorąc udział w pełnym cyklu PORSCHE SPRINT CHALLANGE CENTRAL EUROPE gdzie podczas pierwszej rundy rozgrywanej w Słowacji na torze SLOVAKIA RING w pierwszym wyścigu zajął 3 miejsce. W tym również roku odbył cykl testów na torze BARCELONA-CATALUNYA w samochodzie LMP3 obsługiwanym przez zespół VIRAGE TEAM z siedzibą w Walencji w efekcie czego wystartował w rundzie ULTIMATE CUP SERIES rozgrywanym również na torze SLOVAKIA RING.

KUBA GREGUŁA

Motto: „Musisz zawsze starać się być najlepszym, ale nigdy nie możesz wierzyć w to, że już nim jesteś” Juan Manuel Fangio
Data urodzenia: 16 sierpnia 2001
Ulubiony samochód: rajdowe Subaru oraz cywilny Mercedes a45
Hobby: sztuki walki
Zawód: kierowca w Subaru Poland Rally Team oraz uczeń

Kierowca w zespole Subaru Poland Rally Team i Międzynarodowy Mistrz Polski w kartingu

W sezonie 2019 Kuba Greguła został kierowcą Subaru Poland Rally Team i rozpoczął swoje starty w rajdach samochodowych. Jego pilotem został doświadczony Grzegorz Dachowski. Krakowianin zadebiutował w rajdach z łotewską licencją, mając możliwość rywalizacji w rundach na Litwie i Łotwie, od sierpnia Kubę będziemy mogli dopingować na trasach mistrzostw Polski.

Kuba, mimo swojego młodego wieku, ma już niemałe doświadczenie w sportach motorowych i wiele znaczących sukcesów. Jego przygoda z kartingiem rozpoczęła się w 2011 roku, ale jeszcze jako przedszkolak siadał za kółkiem quadów i innych małych pojazdów z silnikiem. Już od pierwszych zawodów dał się poznać jako zawodnik ambitny i skuteczny. Od samego początku bardzo profesjonalnie podchodził do swoich występów za kierownicą i wkładał wiele wysiłku w przygotowania przedstartowe.

Kuba Greguła to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyczynowych młodego pokolenia - zdobył już tytuł kartingowego Mistrza Polski 2014 oraz Międzynarodowego Vice Mistrza Polski w klasie JUNIOR MAX 2015. Ma także na swoim koncie wiele wygranych wyścigów w Polsce i Europie. Był także członkiem kadry narodowej PZM, uczestnikiem Rotax Grand Finals oraz Karting Academy Trophy FIA.

Po wielu wygranych na torach kartingowych przyszła pora by spróbować swoich sił w rajdach samochodowych. Zmiana dyscypliny wiąże się z dużymi zmianami nie tylko w mentalności kierowcy, ale także niesie przy okazji szereg nowych elementów. Trzymajcie kciuki!

 • 2019 - Kierowca zespołu Subaru Poland Rally Team; debiut w rajdach samochodowych. Subaru Impreza
 • 2018 - Starty Fiesta R2 A1600 – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
 • 2017 - FINALISTA Grand Finals Portugalia
 • 2017 - II MIEJSCE, V-CE Mistrz Europy CEE Rotax Max Senior
 • 2016 - IV MIEJSCE, Mistrzostwa Europy CEE Senior Max
 • 2016 - I MIEJSCE Seria Rotax Trophy
 • 2016 - II MIEJSCE, V-ce Mistrz Polski Rotax Max Senior
 • 2015 - REPREZENTANT, Kadra narodowa Polski
 • 2015 - UCZESTNIK ROTAX GRAND FINALS w Portugalii
 • 2015 - I MIEJSCE, Puchar ROTAX MAX Challenge Poland w klasie Junior Max
 • 2015 - II MIEJSCE, Międzynarodowy VICE Mistrz Polski w klasie JUNIOR MAX
 • 2014 - REPREZENTANT, Kadra narodowa Polski
 • 2014 - UCZESTNIK CIK KARTING Academy Trophy
 • 2014 - I MIEJSCE, Międzynarodowy Mistrz Polski w klasie KF JUNIOR
 • 2013 - III MIEJSCE, Puchar ROTAX MAX Challenge Poland w klasie MINI Max
 • 2012 - III MIEJSCE, Puchar ROTAX MAX Challenge Poland w klasie MICRO Max
 • 2012 - Okrzyknięty „Odkryciem roku” przez magazyn Polski Karting
TOP