fbpx

FORGOT YOUR DETAILS?

TRITON Racing Academy to nowatorskie podejście do wykorzystania symulatorów oraz wiedzy instruktorów jako głównego narzędzia do treningu kierowców wyścigowych, rajdowych, kartingowych czy drifterów. Wieloletnie doświadczenie w wielu dziedzinach motorsportu (nie tylko wirtualnego) pozwala nam na pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w najnowocześniejszych i najdokładniejszych technikach symulacji.

Chcemy pokazać, że szeroko pojęta dyscyplina "simracing" nie jest jednym z wielu rodzajów esportu, lecz pełnoprawną, alternatywną dziedziną motorsportu, która przeplata się z jego realną odmianą niemal w każdym możliwym aspekcie.

Objaśniamy potęgę tego narzędzia, otwierając przed kierowcami wachlarz możliwości treningu oraz mnóstwo płynących z niego zalet: zaczynając od poznawania tajników techniki jazdy, regularności treningów, kończąc na niskich kosztach i wygodzie użytkowania.

01

Poznanie charakterystyki toru, linii przejazdu, punktów odniesienia

Dzięki perfekcyjnemu odwzorowaniu torów w technologii laserowej, mamy możliwość dogłębnego poznania dziesiątek obiektów z całego świata. Uwzględniamy w naszych treningach najdrobniejsze szczegóły, zaczynając od poznania linii wyścigowej, a kończąc na kształcie i przyczepności tarek, czy drobnych nierównościach niewidocznych gołym okiem.
02

W warunkach domowych można sprawdzić, jak będzie wyglądał Twój kolejny start

Każdy kierowca wyścigowy wie, że tor wygląda zupełnie inaczej zza zderzaka swojego rywala. Punkty odniesienia przy hamowaniu lub sekwencjach zakrętów diametralnie się zmieniają. Niestety, nie ma możliwości, aby pozyskać doświadczenie tego typu na zwykłej sesji treningowej na rzeczywistym torze - potrzebny do tego jest wyścig z przeciwnikami. Razem z instruktorami TRA symulujemy wyścigi zderzak w zderzak, generując wariacje wszystkich możliwych sytuacji wyścigowych w bardzo intensywnych warunkach. Pozwala to kierowcy poznać swój następny tor w kalendarzu nie tylko pod kątem teoretycznej linii jazdy, ale również w prawdziwych warunkach wyścigowych.
03

Nauka wychodzenia z opresji

Sytuacje podbramkowe są chlebem powszednim w wyścigach i rajdach. Często przytrafiają się niespodziewanie w wyniku kontaktu z innym kierowcą, złą oceną sytuacji na odcinku specjalnym, nagłą zmianą nawierzchni czy naniesieniem tzw. "syfu" na wyjściu z zakrętu. Jak wiemy, incydenty tego typu bywają bardzo kosztowne i niebezpieczne. Tym samym istotne jest, aby radzić sobie z nimi w sposób jak najmniej inwazyjny, jednak zdobycie tego typu wiedzy jest bardzo trudne i wymaga wieloletniego doświadczenia. Dzięki symulatorom TRITON Racing i pomocą naszych instruktorów nauczysz się, jak bezbłędnie wychodzić z opresji bez narażenia siebie oraz swojego portfela. Wiedza ta może okazać się niezbędna w najmniej spodziewanym momencie. Wyprowadzenie auta z poślizgu czy bezpieczny powrót na tor po wykręceniu "bączka" nie będzie już dla Ciebie żadnym problemem.
04

Analiza danych telemetrycznych MoTeC

Analiza telemetrii uważana jest za podstawę w realnym motorsporcie do poprawienia własnych osiągów. Dlatego również w naszym programie treningowym skupiamy się na nauce samodzielnego wyciągania wniosków na podstawie wykresów, których dostarcza nam program MoTeC.
05

Wspólna analiza powtórek przejazdów [zarówno wirtualnych jak i realnych]

Styl oraz technika jazdy to bardzo ważne aspekty w naszym programie szkoleniowym. Często zdarza się, że nawet doświadczeni kierowcy powielają wielokrotnie własne błędy, tracąc na tym cenny czas, na którym nam tak bardzo zależy. Doskonałym narzędziem do analizy jazdy są powtórki z przejazdów z naniesioną podstawową telemetrią. Wizualne przedstawienie problemu często jest bardziej skuteczne niż opieranie się na liczbach i wykresach. Dodatkowo, za każdym razem kierowca otrzymuje powtórkę perfekcyjnie przejechanego okrążenia lub odcinka specjalnego od instruktora TRA, będący punktem odniesienia. Połączenie to jest bardzo wydajne, a praca staje się niezwykle efektywna.
06

Nauka zależności

Ustawienia samochodów to zagadnienie niezwykle złożone, obejmuje niezliczoną ilość zmiennych, które mają wpływ na końcowy wynik. Z pomocą instruktorów TRA poznasz tajniki ustawienia swojego (i nie tylko) samochodu, wykorzystując jego maksymalny potencjał. Swoją wiedzę przekazujemy w sposób elementarny, rozbijając każdy aspekt na części pierwsze tak, aby była ona jak najbardziej zrozumiała.
07

Dopasowanie ustawień samochodu do preferencji kierowcy

Często okazuje się, że kierowcy, którzy osiągają nawet bardzo zbliżone do siebie wyniki, preferują różne ustawienia samochodu. Dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do personalizacji "setupu" pod konkretnego kierowcę. Instruktorzy TRA nie narzucają własnych rozwiązań jako "jedyne słuszne", lecz kładą nacisk na wykorzystanie maksymalnego potencjału konkretnego kierowcy.
08

Poznanie limitów toru i samochodu zanim do niego wsiądziesz

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, przekazujemy kierowcom tajniki na temat wybranej konfiguracji samochodu i toru, po którym będą jeździć jeszcze przed startem treningów. Wszystko po to, aby zoptymalizować czas spędzony w aucie, równocześnie wiedząc, na co zwrócić uwagę już od pierwszych przejechanych kilometrów.
09

Systematyczna praca z kierowcą

Dojście do perfekcji w każdej dyscyplinie sportu wiąże się systematycznością, dlatego największy nacisk w pracy z kierowcami kładziemy właśnie na tę kwestie. Nasze treningi odbywają się cyklicznie, kilka razy w tygodniu, a programy szkoleniowe wybiegają na kilkanaście miesięcy w przód. Uwzględniamy w nim początkową formę zawodnika oraz cel, jaki chcemy osiągnąć w określonym czasie. Konsekwentny trening to jedyna droga do osiągnięcia swojej życiowej formy dlatego przywiązujemy do niego tak wielką wagę. Nie ma możliwości osiągania regularnych i powtarzalnych wyników na wysokim poziomie, trenując w bliżej nieokreślonych, losowych odstępach czasu. Chronologia i ściśle określony format treningów definiuje nasz zespół i wyróżnia go na tle innych. Działamy według zasady "talent to 10%, reszta to ciężki trening".
10

Nasze doświadczenie

Lata spędzone na wirtualnych i prawdziwych torach, tysiące przejechanych wyścigów, dziesiątki tysięcy godzin spędzonych na treningach, zwycięstwa i porażki, pot i łzy, setki napotkanych, rozbitych na części pierwsze, rozpracowanych i rozwiązanych problemów. Owocem tego wszystkiego jest zdobyte przez nas doświadczenie, które w połączeniu z pasją i technologią stało się najpotężniejszym narzędziem treningowym w samochodowych sportach motorowych XXI-go wieku. Naszą główną misją jest szerzenie popularności i zamiłowania do motorsportu. Przekazywanie go w najczystszej formie i doskonalenie się w nim na każdej możliwej płaszczyźnie. Chcemy pokazywać, jak stać się lepszym kierowcą i pomagać w dotarciu do celu nawet, jeśli ta ścieżka jest kręta i wyboista.
TOP